fbpx

This article is published only in Slovak language.

Bratislava, 16. apríla 2012 – IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu vás pozýva na multiCOOLtúrny večer s názvom „Aj my sme tu doma“ s programom, ktorý predstaví kultúry cudzincov žijúcich na Slovensku. Okrem hudobných, tanečných a iných vystúpení môžete ochutnať tradičné pokrmy svetových kuchýň. Podujatie sa uskutoční 19. apríla 2012 o 20. hodine v Kultúrnom centre Dunaj v Bratislave. Vstup na akciu je otvorený pre verejnosť.

V programe vystúpi Vanesa Wangová  s hrou na čínsky strunový nástroj gu zheng, Olia El Hassoun a Roman Kozák, ktorí predstavia orientálnu hudbu a na ktorú tanečnica Dia predvedie ukážku orientálnych tancov, a Thierry s africkými bubnami a rytmami. Hlavným programom večera bude vystúpenie hudobnej kapely Team Cuba, ktorá interpretuje tradičnú kubánsku hudbu. V hudobnom sprievode kapely predvedie Sabor Cubano tradičné kubánske tance.

MultiCOOLtúrny večer Aj my sme tu doma je otvorením 7. ročníka festivalu [fjúžn]. Organizátorom podujatia je IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu a partnermi Občanské sdružení Slovo 21 a Nadácia Milana Šimečku. Podujatie podporila Slovensko-turecká obchodná a priemyselná komora a Kultúrne centrum Dunaj.

Podujatie Aj my sme tu doma je súčasťou medzinárodného projektu Next Door Family EU – Inclusive Neigbourhoods, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Projekt realizuje Občanské sdružení Slovo 21 (ČR) v spolupráci s partnermi v siedmich krajinách Európy. Realizátorom projektu na Slovensku je IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu. Viac informácií o projekte nájdete na webovej stránke www.nextdoorfamily.eu.

– Koniec –

Ďalšie informácie

Zuzana Vatráľová, vedúca Úradu IOM v Bratislave, tel. číslo 02 – 5273 3791, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Podujatie Aj my sme tu doma na Facebooku:

www.facebok.com/AjMySmeTuDOma

Predstavenie IOM:

IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu je medzinárodná, medzivládna organizácia, založená v roku 1951 ako medzivládna organizácia s cieľom pomáhať presídleným osobám, utečencom a migrantom v Európe. V súčasnosti má IOM 132 členských a 17 pozorovateľských štátov a ako popredná medzinárodná organizácia na poli migrácie vyvíja IOM v spolupráci s vládami a migrantmi úsilie smerom k riešeniu migračných otázok. Poslanie a činnosť IOM  vychádzajú z princípu, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech tak migrantom, ako aj spoločnosti. Svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných otázok vo všetkých oblastiach sveta.

Na Slovensku má IOM zastúpenie od roku 1996. IOM Bratislava vyvíja aktivity najmä v oblasti dobrovoľných návratov migrantov do krajiny pôvodu, prevencie obchodovania s ľuďmi a pomoci obchodovaným osobám, integrácie migrantov do spoločnosti a výskumu. V rámci týchto a ďalších oblastí IOM vyvíja rôzne typy aktivít, napr. poskytovanie služieb migrantom, výskumy, informačné kampane, vzdelávanie a budovanie kapacít. Od roku 2006 IOM prevádzkuje Migračné informačné centrum IOM, ktoré poskytuje právne, sociálne a pracovné poradenstvo migrantom s cieľom podporiť ich integráciu na trhu práce a do spoločnosti. Od roku 2009 je IOM aj národným kontaktným bodom Európskej migračnej siete na Slovensku.

Financovanie projektu:

Podujatie Aj my sme tu doma je súčasťou medzinárodného projektu Next Door Family EU – Inclusive Neigbourhoods, ktorý realizuje Občanské sdružení Slovo 21 (ČR) v spolupráci s partnermi v 7 krajinách Európy. Realizátorom projektu na Slovensku je IOM Medzinárodná organizácia pre migráciu. Viac informácií o projekte a možnosti zapojiť sa doň sú uvedené na webovej stránke projektu www.nextdoorfamily.eu.

logo eu

Project Next Door Family EU – Inclusive Neigbourhoods is co-financed by the European Fund for the Integration of Third-Country Nationals (EIF). Projekt Next Door Family EU – Inclusive Neigbourhoods je spolufinancovaný z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín.