Podpora IOM pre občanov Spojeného kráľovstva na Slovensku po odchode ich krajiny z EÚ

IOM Slovensko poskytuje občanom Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska (UK) a ich rodinným príslušníkom informácie a praktickú pomoc pri registrácii ich pobytu na území Slovenskej republiky. Zmeny v podmienkach na pobyt na Slovensku vyplývajú pre občanov UK z odchodu ich krajiny z Európskej únie.

Okrem podpory pri zabezpečení pobytových práv IOM poskytne občanom UK a ich rodinným príslušníkom praktickú pomoc aj v iných oblastiach života, ktoré môže ovplyvniť vystúpenie UK z EÚ, ako je napríklad:

  • práca,
  • štúdium,
  • podnikanie,
  • zdravotná starostlivosť,
  • sociálne zabezpečenie.

Viac informácií

Web: www.uknationals.iom.sk

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Telefón: 00421 908 342 340

O programe

Okrem Slovenska služby poskytujú aj misie IOM vo Francúzsku, Nemecku, Poľsku, Portugalsku, Španielsku a Taliansku. Spoločným cieľom v týchto krajinách je poskytnúť podporu 30 000 občanom Spojeného kráľovstva pri zabezpečení a udržaní ich pobytových práv.

Program finančne podporuje vláda Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska prostredníctvom UK Nationals Support Fund.

0
0
0
s2smodern