Ste cudzinec z krajiny mimo EÚ a potrebujete poradiť o pobyte, zamestnaní a živnostenskom podnikaní na Slovensku? Príďte vo štvrtok 27. septembra 2018 od 9.00 do 14.00 na INFO DEŇ, ktorý sa bude konať v priestoroch Oddelenia cudzineckej polície PZ na Regrútskej 4 v Bratislave (mapa).

Obyvatelia oboch týchto miest a ich okolia môžu v októbri spoznať kultúry a ľudí z rôznych kútov sveta. Stačí zavítať na jeden z cooltúrnych večerov Aj my sme tu doma – prvý sa uskutoční 3. októbra o 18. hodine v Stanici Žilina-Záriečie a druhý sa začne 10. októbra o 18. hodine v Malom Berlíne v Trnave.

Migračné informačné centrum IOM (MIC) otvára v Bratislave a Košiciach ďalší cyklus Otvorených kurzov slovenského jazyka pre cudzincov. Kurzy sa začínajú 18. septembra 2018, sú pre cudzincov z krajín mimo EÚ a EHP, sú bezplatné, pre všetky vekové kategórie a otvorené sú pre začiatočníkov aj mierne pokročilých.

Prinášame vám najnovšie zaujímavosti o aktivitách a službách IOM na Slovensku – prečítajte si najnovšie číslo Newslettra IOM Slovensko č. 1/2018 vydané v júli 2018: slovenská verzia a anglická verzia.

Ak chcete dostávať newslettre IOM priamo do svojej e-mailovej schránky, prihláste sa tu.

Novodobými otrokmi sa každoročne stávajú desiatky Slovákov. Do pasce obchodníkov s ľuďmi môže padnúť ktokoľvek – ženy aj muži rôzneho veku a vzdelania, s minimálnym príjmom a aj ľudia zo štandardného sociálneho prostredia, ktorí si išli do zahraničia zarobiť. Na čo si dať pozor, ak sa chystáte cestovať alebo pracovať vo svete?

Migračné informačné centrum IOM (MIC) poskytuje cudzincom z krajín mimo EÚ a EHP finančný príspevok, ktorý je možné využiť na vzdelávacie kurzy, napríklad na kurz slovenského alebo cudzieho jazyka, účtovnícky kurz, kurz práce s PC a pod., alebo na rekvalifikačné kurzy ako napríklad kadernícky kurz, kurz práce s vysokozdvižným vozíkom...

IOM v roku 2017 poskytla integračné poradenstvo takmer 3 400 klientom, uskutočnila vzdelávací seminár EMN o nútenej migrácii a asistovala 46 cudzincom pri návrate zo Slovenska domov do 19 krajín.

Prečítajte si ďalšie výsledky kľúčových aktivít IOM Slovensko za rok 2017.

Prinášame vám najnovšie zaujímavosti o aktivitách a službách IOM na Slovensku – prečítajte si najnovšie číslo Newslettra IOM č. 3/2017 na Slovensku vydané v decembri 2017: slovenská verzia a anglická verzia.

Ak chcete dostávať newslettre IOM priamo do svojej e-mailovej schránky, prihlásiť sa môžete tu: https://iom.sk/sk/publikacie/odoberat-newsletter-iom-v-sr.html.

Tento článok je publikovaný len v anglickom jazyku.

Ambassador William Lacy Swing, Director General of IOM, the United Nations Migration Agency, is making an urgent call for “Safe Migration for a World on the Move” as International Migrants Day approaches on Monday, 18 December 2017.

Migračné informačné centrum IOM (MIC) pripravilo v októbri 2017 ďalšie štyri podujatia zo série Welcoming Slovakia, na ktorých poskytuje cudzincom praktické a užitočné informácie o Slovensku a umožňuje vzájomné spoznávanie slovenskej verejnosti s kultúrami komunít cudzincov.