fbpx

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) vytvorila novú mobilnú aplikáciu Safe Travel & Work Abroad, ktorá formou interaktívnej hry a dôležitých informácií upozorňuje na riziká obchodovania s ľuďmi. Pred odchodom do zahraničia si stiahnite aplikáciu do svojho smartfónu a budete mať všetky užitočné informácie stále so sebou – či už cestujete do zahraničia na dovolenku či za prácou.

Mobilná aplikácia je voľne dostupná v Google Play a App Store (pre Androidy a iOS) a na webovej stránke www.safe.iom.sk v piatich jazykových verziách: v slovenskej, českej, poľskej, maďarskej a anglickej.

IOM - Mobilná aplikácia SAFE vás pripraví na bezpečné cestovanie a prácu v zahraničí

Súčasťou aplikácie je aj hra, v ktorej sa pozriete na život očami štyroch mladých ľudí. Tí sa rozhodli spoznať svet a odchádzajú za prácou do zahraničia. Vašou úlohou je prevziať zodpovednosť a rozhodovať sa za našich hlavných hrdinov tak, aby ste unikli pasci obchodníkov s ľuďmi.

Okrem hry sa v aplikácii dozviete aj kľúčové informácie o obchodovaní s ľuďmi a ako identifikovať znaky obchodovania s ľuďmi, tipy na bezpečné cestovanie a prácu v zahraničí a užitočné kontakty v prípade núdze, ak vám hrozí, že sa stanete obeťou obchodovania s ľuďmi.

Skúsenosť zo simulácie v hre a užitočné informácie vám v reálnom živote môžu pomôcť vyhnúť sa rizikám obchodovania s ľuďmi a čeliť tomuto nebezpečenstvu.

Mobilná aplikácia bola vytvorená v rámci projektu SAFE – smart, aware, free, enjoy informačná kampaň pre prevenciu obchodovania s ľuďmi.

Podpora a implementácia projektu SAFE:

logo iom oim blue

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) – realizátor projektu
www.iom.sk

logo visegrad fund 400

Projekt finančne podporil Medzinárodný vyšehradský fond.
www.visegradfund.org

logo netherlands emb

Projekt finančne podporilo Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva v Bratislave.
http://slovakia.nlembassy.org

logo la strada cz

La Strada Česká republika, o.p.s. – partner projektu
www.strada.cz

logo la strada pl

La Strada Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu – partner projektu
www.strada.org.pl

logo baptista hu3

Baptista Szeretetszolgálat Alapítvány – partner projektu
www.hbaid.org, www.baptistasegely.hu

logo beesafe

Vytvorenie aplikácie SAFE podporila spoločnosť BeeSafe, s. r. o.
http://beesafe.me