fbpx

Migračné informačné centrum IOM sa spolu so zástupcami komunít migrantov na Slovensku pridalo k 10. ročníku festivalu [fjúžn] a 26. apríla 2015 v bratislavskej Starej tržnici privítali návštevníkov Nedeľnej parády. Šesť komunít migrantov sa v sekcii IOM Café predstavilo svojou lahodnou a špecifickou gastronómiou a na hlavnom pódiu svojimi hudobnými, tanečnými a speváckymi vystúpeniami vyskladali pestré multikultúrne puzzle.

Migračné informačné centrum IOM a zástupcovia komunít migrantov na Slovensku, Nedeľná Paráda v Starej tržnici, 10. ročník festivalu [fjúžn], 2015

Hlavné prísady pridali komunity z Afriky, Afganistanu, Kuby, Latinskej Ameriky, Thajska a Ukrajiny. Sviežu príchuť a kreatívnu bodku dodali Internationals Bratislava svojím workshopom kvetinových ozdôb. Príležitosť spoznať zaujímavosti a ľudí z rôznych kútov sveta využilo viac ako 3 000 návštevníkov.

Pozrite si: fotografie z Nedeľnej parády, 26. 4. 2015 v Bratislave.

logo solidarita sk

Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na Slovensku (Fáza VII) – individuálny projekt. Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Solidarita pri riadení migračných tokov.