fbpx

Bratislava, 27. júna 2016 – Generálny riaditeľ Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) William Lacy Swing navštívi v utorok 28. júna 2016 Slovenskú republiku.

Generálny riaditeľ IOM sa stretne s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom, s podpredsedom vlády SR a ministrom vnútra SR Robertom Kaliňákom, ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom, ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Jánom Richterom, predsedom Zahraničného výboru Národnej rady SR Františkom Šebejom a predsedom Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti Ľubošom Blahom.

Brífing s novinármi sa uskutoční 28. júna o 12.00 v priestoroch Úradu IOM v SR, Grösslingová 35, 811 09 Bratislava. Svoju účasť, prosím, potvrďte do 28. júna do 8.00 e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

IOM je popredná medzivládna organizácia v oblasti migrácie. Poskytuje služby a poradenstvo vládam a migrantom. Slovenská republika sa stala členskou krajinou IOM v roku 1996, kedy bola podpísaná Dohoda medzi vládou SR a IOM. Na základe dohody vznikol Úrad IOM v SR s kanceláriou v Bratislave a Košiciach. IOM na Slovensku poskytuje cudzincom poradenstvo a služby pri ich integrácii na Slovensku, poskytuje pomoc migrantom pri dobrovoľnom návrate zo Slovenska domov a realizuje rôzne projekty a aktivity v prevencii obchodovania s ľuďmi a pomoci obchodovaným osobám, v oblasti presídľovania utečencov a koordinácie aktivít Európskej migračnej siete.

– Koniec –

Ďalšie informácie:

Profil generálneho riaditeľa IOM Williama Lacyho Swinga je dostupný na webovej stránke IOM: http://www.iom.int/director-general.

Viac informácií o aktivitách IOM vo svete: www.iom.int.

Viac informácií o aktivitách IOM na Slovensku: www.iom.sk.

Predstavenie IOM:

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) je medzinárodná, medzivládna organizácia založená v roku 1951 s cieľom pomáhať presídleným osobám, utečencom a migrantom v Európe. V súčasnosti IOM svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných otázok vo viac ako 150 krajinách sveta. Ako popredná medzinárodná organizácia na poli migrácie IOM vyvíja v spolupráci s vládami a migrantmi úsilie smerom k riešeniu migračných otázok. Poslanie a činnosť IOM vychádzajú z princípu, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech migrantom aj spoločnosti. Viac informácií: www.iom.int.

Na Slovensku má IOM zastúpenie od roku 1996. IOM Bratislava vyvíja aktivity najmä v oblasti integrácie migrantov do spoločnosti, asistovaných dobrovoľných návratov do krajiny pôvodu a pomoci migrantom po návrate domov, boja proti obchodovaniu s ľuďmi, koordinácie aktivít Európskej migračnej siete a humanitárnych transferov utečencov. V rámci týchto a ďalších oblastí IOM vyvíja rôzne typy aktivít – poskytuje služby migrantom, realizuje výskumy, informačnými kampaňami zvyšuje povedomie o migrácii a integrácii migrantov, vzdeláva a buduje kapacity kľúčových aktérov v oblasti migrácie. Viac informácií: www.iom.sk.

Prioritou IOM je vo všetkých svojich programoch poskytovať konkrétnu pomoc migrantom.