fbpx

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) Slovensko v spolupráci s organizáciami La Strada v Česku a Poľsku v rokoch 2020 – 2021 realizuje projekt SAFE Work and Travel – Prevention of Trafficking in Human Beings in SK, CZ and PL, ktorým chce zvýšiť povedomie verejnosti o rizikách obchodovania s ľuďmi.

V rámci projektu IOM s partnermi aktualizuje obsah mobilnej aplikácie SAFE Travel & Work Abroad a rozšíri ju o nové jazykové verzie. Aplikácia je v súčasnosti voľne dostupná v Google Play a App Store a na webovej stránke IOM www.safe.iom.sk.

V rámci projektu sa online formou 28. januára 2021 uskutoční aj okrúhly stôl expertov o aktuálnych trendoch v obchodovaní s ľuďmi a v jeho prevencii. Na podujatie budú pozvaní odborníci zo Slovenska, Česka a Poľska v oblasti obchodovania s ľuďmi a v prevenčnej práci. Témou podujatia bude aj ako vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie môže ovplyvniť situáciu obchodovania s ľuďmi v Spojenom kráľovstve a potenciálne obete zo Slovenska, Českej republiky a Poľska. Prizvaní experti budú diskutovať aj o zodpovednom nakupovaní a ako tento koncept začleniť do prevenčnej práce s mladými ľuďmi.

IOM s partnermi tiež zorganizuje sériu školení pre odborníkov, ktorí pracujú v oblasti prevencie obchodovania s ľuďmi. Cieľom školení bude poskytnúť účastníkom informácie o možnostiach využitia mobilnej aplikácie v ich práci s ohrozenými skupinami obyvateľstva, o trendoch v obchodovaní s ľuďmi a tipy na efektívnu prácu v tejto oblasti.

Podpora projektu SAFE Work and Travel – Prevention of Trafficking in Human Beings in SK, CZ and PL:

Logo International Visegrad Fund

Tento projekt finančne podporil Medzinárodný vyšehradský fond.
www.visegradfund.org


Logo IOM-UN

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) – realizátor projektu a kampane.
www.iom.sk


Logo La Strada Česká republika, o.p.s.

La Strada Česká republika, o.p.s. – partner kampane.
www.strada.cz/cz/


Logo La Strada Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu

La Strada Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu – partner kampane.
www.strada.org.pl/

0
0
0
s2smodern