Medzinárodná organizácia pre migráciu bola založená 5. decembra 1951 na pomoc množstvu vysídlených ľudí a utečencov, ktorí sa po 2. svetovej vojne v Európe ocitli mimo svojich domov. Odvtedy IOM pomohla miliónom ľudí núteným opustiť svoje domovy a krajiny pred nebezpečím, konfliktmi, katastrofami, alebo ktorí odišli za lepšími príležitosťami pre seba a svoje rodiny.

V súčasnosti IOM svojou činnosťou pokrýva širokú škálu migračných tém vo viac ako 150 krajinách sveta. V septembri 2016 sa IOM stala súčasťou systému Organizácie Spojených národov (OSN).

Pozrite si stručnú históriu IOM od roku 1951 do 2016 slovom aj obrazom a film, ktorý IOM pripravila k svojmu 65. výročiu.

IOM Book World On The Move (kliknutím na obrázok si otvoríte brožúru)

IOM 65th Anniversary - Book World On The Move

IOM's 65th Anniversary Film

Viac informácií o 65. výročí IOM nájdete na webovej stránke www.iom.int/65th a o činnosti IOM vo svete na webovej stránke www.iom.int.

Pri príležitosti Medzinárodneho dňa migrantov a osláv 65. výročia svojho vzniku sa IOM v Bratislave pripojila k ďalším 90 mestám sveta a v rámci Globálneho filmového festivalu o migrácii zorganizovala v Kine Lumière premietanie troch dokumentárnych filmov o živote migrantov.

0
0
0
s2smodern